Rusët u tërhoqën nga Kherson, Zelensky thirrje për kujdes: Kanë lënë shumë mina shpërthyese kur u larguan

Rusët u tërhoqën nga Kherson, Zelensky thirrje për kujdes: Kanë lënë shumë mina shpërthyese kur u larguan

Zelensky

Presidenti i Ukrainës Zelensky pretendon se forcat ruse lanë "shumë mina" pas kur u tërhoqën nga qyteti Kherson.

Duke shkruar në faqen e tij të internetit, Zelensky thotë se kur ushtarët e tij të arrijnë kufijtë e caktuar, masat e stabilizimit do të fillojnë të "neutralizojnë kërcënimet".

Ai gjithashtu paralajmëron se aksesi i mediave në qytet nuk mund të sigurohet derisa të paktën të çminohen komunikimet bazë.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Rusia tërheq trupat nga bregu perëndimor! Ukrainasit hyjnë në qytetin Kherson dhe valëvisin flamujt


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mafia shqiptare në Ekuador, mediat e huaja: Vepron si klan! Po rekrutojnë 9 vjeçarë për t’i trajnuar si vrasës me pagesë

Mafia shqiptare në Ekuador, mediat e huaja: Vepron si klan! Po rekrutojnë 9 vjeçarë për t’i trajnuar si vrasës me pagesë