Rusi: Arrestohet konsulli japonez për spiunazh

Rusi: Arrestohet konsulli japonez për spiunazh

Motoki Tatsunori

FSB, shërbimet sekrete ruse, kanë zbuluar se kanë një video në të cilën konsulli japonez në Vladivostok pranon se ka shkelur ligjin rus. Diplomati,  Motoki Tatsunori, u arrestua dhe u shpall 'persona non grata', me urdhër për t'u larguar nga vendi brenda 48 orëve, pasi u ndalua teksa merrte SIPAS rusëve informacione të klasifikuara.


Lajmi kryesor:

Erdogan: Objektiv ynë, takimi Putin-Zelensky! Identifikohet varri masiv në fermën e pulave! Moska do të mbyllë kufijtë për rekrutët


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sky Shield: Mbrojtje ajrore për Europën

Sky Shield: Mbrojtje ajrore për Europën