Rusi/ Përkeqësohet numri i të vdekurve nga sulmi në Dagestan, 21 të vdekur

Rusi/ Përkeqësohet numri i të vdekurve nga sulmi në Dagestan, 21 të vdekur

Oficerë rus pas sulmeve në Dagestan

Një tjetër polic i plagosur rëndë në sulmin terrorist në Republikën Ruse të Dagestanit ka vdekur.

Lajmi u bë i ditur nga kreu i administratës së qarkut të Derbentit, një nga dy qytetet e prekura nga sulmet, Mavsum Ragimov .

“Një rreshter tjetër i ri i policisë, i moshës 24 vjeç, vdiq mbrëmë”, shkroi Ragimov në Telegram.

 Pesë persona të lënduar ndodhen në terapi intensive, thanë autoritetet shëndetësore. Kështu, numri i përgjithshëm i sulmeve në dy kisha, një sinagogë dhe një stacion policie në Dagestan rritet në 21 të vdekur, duke përfshirë 16 oficerë policie dhe një prift.

Të dielën e 23 qershorit terroristët sulmuan një kishë ortodokse teksa vranë priftin me thikë në fyt.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Pse të gjithë të korruptuarit sulmojnë Dumanin e SPAK-ut?

Pse të gjithë të korruptuarit sulmojnë Dumanin e SPAK-ut?