Rusia humbet anëtarësimin në shumë organe të OKB-së

Rusia humbet anëtarësimin në shumë organe të OKB-së

Rusia humbi pozicionin e saj në Forumin e Përhershëm të Popujve Indigjenë ndaj Ukrainës, i cili u zgjodh me një shumicë dërrmuese, tha Përfaqësuesi i Ukrainës në OKB Serhiy Kyslytsia.

Ukraina do të përfaqësohet nga Suleiman Mamutov, një tatar i Krimesë. Për më tepër, Rusia humbi vendin e saj në Komitetin e OKB-së për Organizatat Joqeveritare, UNICEF dhe UN-Women.


Lajmi kryesor:

Moska e pranon: Anija ruse që u godit nga Kievi u fundos! Rusia akuzon ukrainasit për bombardimin e fshatrave ruse, ata e mohojnë! Biden: Gati të shkoj në Kiev


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Adoleshentët në rrezik nga shpërndarësit e drogës! Tushe dhe Dhori: Prindërit, mësuesit dhe policët të bëhen vigjilentë! Malaj: Stresi i të rinjve vjen nga gjendja ekonomike

Adoleshentët në rrezik nga shpërndarësit e drogës! Tushe dhe Dhori: Prindërit, mësuesit dhe policët të bëhen vigjilentë! Malaj: Stresi i të rinjve vjen nga gjendja ekonomike