Rusia i urdhëroi të dorëzoheshin, ushtarët e Mariupoli: Ultimatumi rus skadoi, s’kemi parë asnjë shenjë

Rusia i urdhëroi të dorëzoheshin, ushtarët e Mariupoli: Ultimatumi rus skadoi, s’kemi parë asnjë shenjë

 

Ultimatumi i ri rus për dorëzimin e trupave ukrainase skadoi. Kjo pasi afati i dorëzimit të ukrainasve ishte deri në orën 14:00 me orën lokale.

Megjithëse qyteti port është i rrethuar nga forcat ruse, ai ende nuk ka rënë, është thënë nga mediat lokale.


Lajmi kryesor:

Moska kërcënon me testimin e raketës së re balistike ‘Sarmat’! Zelensky: I gatshëm të bisedoj me Putin! Turqia: Ka vende në NATO që duan një luftë të gjatë për të shfuqizuar Rusinë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Vidhte llogaritë e facebook të shqiptarëve në Kosovë dhe u mashtronte familjarët, lihet në burg Liridon Peka! Përfitoi 100 mijë euro nga mesazhi 'jam i sëmurë'

Vidhte llogaritë e facebook të shqiptarëve në Kosovë dhe u mashtronte familjarët, lihet në burg Liridon Peka! Përfitoi 100 mijë euro nga mesazhi 'jam i sëmurë'