‘Rusia me pilotë pensionistë’, Inteligjenca britanike thotë se aviacioni është në vështirësi, ka mungesa

‘Rusia me pilotë pensionistë’, Inteligjenca britanike thotë se aviacioni është në vështirësi, ka mungesa

1656081640_russsia.JPG

Aviacioni rus ka vështirësi në mbështetjen e pushtimit të Ukrainës me një nivel adekuat pilotësh’ , kështu ka raportuar Inteligjenca britanike në përditësimin e saj më të fundit rreth situatës së luftës në Ukrainë.

Ministria e Mbrojtjes në Twitter, publikoi një raporti i cili citon në mënyrë specifike përdorimin e pilotëve në pension dhe aktualisht të punësuar nga grupi mercenar rus “Wagner”, ndoshta kjo, për shkak të mungesës së pilotëve të trajnuar siç duhet si dhe humbjeve të mëdha në fushën e betejës.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Blinken: Bllokimi i grurit është vendim politik rus! Lavrov: BE dhe NATO, si Hitleri! Po përgatisin luftë kundër Rusisë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij