‘Rusia me pilotë pensionistë’, Inteligjenca britanike thotë se aviacioni është në vështirësi, ka mungesa

‘Rusia me pilotë pensionistë’, Inteligjenca britanike thotë se aviacioni është në vështirësi, ka mungesa

1656081640_russsia.JPG

Aviacioni rus ka vështirësi në mbështetjen e pushtimit të Ukrainës me një nivel adekuat pilotësh’ , kështu ka raportuar Inteligjenca britanike në përditësimin e saj më të fundit rreth situatës së luftës në Ukrainë.

Ministria e Mbrojtjes në Twitter, publikoi një raporti i cili citon në mënyrë specifike përdorimin e pilotëve në pension dhe aktualisht të punësuar nga grupi mercenar rus “Wagner”, ndoshta kjo, për shkak të mungesës së pilotëve të trajnuar siç duhet si dhe humbjeve të mëdha në fushën e betejës.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Blinken: Bllokimi i grurit është vendim politik rus! Lavrov: BE dhe NATO, si Hitleri! Po përgatisin luftë kundër Rusisë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Raporti/ Inteligjenca artificiale 'mund të zëvendësojë 300 milionë vende pune'

Raporti/ Inteligjenca artificiale 'mund të zëvendësojë 300 milionë vende pune'