Rusia: NATO është bashkëpunëtor në krimet e Ukrainës

Rusia: NATO është bashkëpunëtor në krimet e Ukrainës

1669388402_rusi1.PNG

Në një postim në Telegram, zëdhënësja e ministres së Jashtme ruse, Maria Zakharova, akuzoi NATO-n për bashkëpunimin në krimet e regjimit të Ukrainës.

 “NATO është bashkëpunëtor në krimet e regjimit të Ukrainës”, ka shkruar Maria.

Ajo iu përgjigj deklaratave të sekretarit të përgjithshëm të NATO -s, Jens Stoltenberg, i cili tha se NATO do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën për sa kohë të jetë e nevojshme.

Disa ditë para takimit të ministrave të jashtëm të NATO-s në Bukuresht të Rumanisë, Sekretari i Përgjithshëm i aleancës foli në një konferencë shtypi mbi vendosmërinë e organizatës së sigurisë për të qëndruar përkrah Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë.

Ai u kërkoi vendeve anëtare të vazhdojnë me dhurimin e sistemeve ajrore dhe furnizimeve të tjera jetike për Ukrainën, sidomos tani që po dimri po afron.


Lajmi kryesor:

Lufta ne Ukrainë/ Putin u drejtohet nënave të ushtarëve: Mos i besoni internetit dhe TV! Në Kiev, 50% e shtëpive janë pa energji elektrike


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Sulmi ndaj Berishës/ Rithemelimi: Përpjekje për ta shfaqur agresorin si të sëmurë psiqik! Partia e Lirisë: Provokim i Ramës në ditën e samitit

Sulmi ndaj Berishës/ Rithemelimi: Përpjekje për ta shfaqur agresorin si të sëmurë psiqik! Partia e Lirisë: Provokim i Ramës në ditën e samitit