Rusia përdor gaz lotsjellës për të shpërndarë demonstruesit në Kherson! Sulmohet spitali me të plagosur, humb jetën 1 grua

Rusia përdor gaz lotsjellës për të shpërndarë demonstruesit në Kherson! Sulmohet spitali me të plagosur, humb jetën 1 grua

Trupat ruse përdorën gaz lotsjellës për të shpërndarë demonstruesit ukrainas në qytetin Kherson të pushtuar nga Moska. Tre persona u plagosën dhe një tjetër theu këmbën.

Rusët dyshohet se sulmuan gjithashtu spitalin Severodonetsk, pavarësisht se e dinin se brenda kishte persona të lënduar rëndë. Dy kate të ndërtesës u dëmtuan në sulm dhe një grua humbi jetën, sic raportoi në Telegram Serhii Haidai, guvernatori i rajonit të Luhansk, duke shtuar se pavarësisht të gjithave, spitali mbetet funksional.


Lajmi kryesor:

Putin: Nëse Perëndimi ndërhyn në Ukrainë përgjigjemi menjëherë, kemi armë që s'i ka askush! Kievi: Moska po përdor bomba me fosofor në Avdiivka! Guterres nesër takon Zelenskyn


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Do të trafikonin 17 kg kanabis në Mal të Zi, në pranga 3 të rinj në Malësi të Madhe (EMRAT)

VIDEO/ Do të trafikonin 17 kg kanabis në Mal të Zi, në pranga 3 të rinj në Malësi të Madhe (EMRAT)