Rusia simulon lëshimin e raketës bërthamore

Rusia simulon lëshimin e raketës bërthamore

Ushtria ruse simuloi lëshimin e raketave bërthamore në enklavën e Kaliningradit, që ndodhet midis Polonisë dhe Lituanisë. Kështu deklaroi Ministria ruse e Mbrojtjes, duke specifikuar se njësitë luftarake kryen gjithashtu "operacione në kushte të ndotjes nga rrezatimi kimik". Rusia vuri në gatishmëri forcat e saj bërthamore menjëherë pas pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt.


Lajmi kryesor:

Lavrov e quajti Hitlerin hebre, Putin i kërkon falje Izraelit! BE gati të fusë në ‘listën e zezë’ të dashurën e presidentit rus! Kievi: Nesër fillon evakuimi nga Mariupol


  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Analistët: Suksesi i marrëveshjes Kosovë-Serbi varet nga angazhimi aktiv i BE, SHBA

Analistët: Suksesi i marrëveshjes Kosovë-Serbi varet nga angazhimi aktiv i BE, SHBA