Sa banorë ka Kosova?

Sa banorë ka Kosova?

Enver Hoxhaj, në cilësinë e zëvendëskryeministrit të Kosovës, ka takuar sot drejtorin e EUROSTAT-it, Aduardo Barredo Capelot.

Mes të tjerash mes dy zyrtarëve të rëndësishëm është diskutuar  edhe procesi i regjistrimit të dytë të të banorëve në republikën e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoxhaj, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.  Ai tha se Capelotin e ka informuar për punën që është bërë në këtë aspekt.

“E informova në lidhje me punën që kemi bërë deri më tash në drejtim të përgatitjes sa më të mirë të procesit, si dhe e falënderova për mbështetjen e vazhdueshme dhe bashkëpunimin me Kosovën përmes Agjencisë së Statistikave”, ka shkruar Hoxhaj në rrjetet sociale.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Fitorja e parë si kampione bote, Argjentina shkëlqen në 'Monumental'! Messi kap 800 gola

VIDEO/ Fitorja e parë si kampione bote, Argjentina shkëlqen në 'Monumental'! Messi kap 800 gola