Safet Bajri, 'i forti' i Shkodrës kërkon lirinë nga qelia: Nuk bëj më krime, do të respektoj ligjin

Safet Bajri, 'i forti' i Shkodrës kërkon lirinë nga qelia: Nuk bëj më krime, do të respektoj ligjin

Safet Bajri

I dënuar nga Belgjika me 6 vite si pjesë e narkotrafikut, dënim të cilin po e kryen në Tiranë, Safet Bajri, kërkon lirinë në gjykatë.

ReportTv mëson se pak javë më parë në dyert e gjykatës së Tiranës Safet Bajri, pjesë e grupit kriminal Bajri, ka kërkuar lirimin me kusht duke garantuat drejtësinë se nuk do të përfshihet më në krime.

Ai u arrestua në vitin 2018 në kuadër të operacionit “Oazi”, ndërsa kjo është herë e dytë e një kërkese për liri me kusht pasi më herët i është refuzuar.

Bajrit i kanë mbetur për të shlyer edhe 10 muaj dënim, pasi nga 6 vite, 3 i shleu në Bruksel dhe 2 vite e dy muaj i ka shlyer deri më tani në qelitë e 302-shit.

Safet Bajri kërkon lirinë me kusht

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 16/05/2022 00:43

  /AJO/,eshte denuar ne Belgjike me 6 vite dhe vetem per trafik droge,jo ne Shqiperi.

  Përgjigju
 • Ajo: 15/05/2022 18:55

  Si qenka denuar vetem gjashte vite ky qe ka vrare? Nuk thone kot ne jemi Albanistan.

  Përgjigju
 • a hoxha: 15/05/2022 18:17

  do i kthehet peshkimit

  Përgjigju
 • Policia që duam: 15/05/2022 15:59

  Jepini pak bar miu këtij robq***t, nga ky lloj surat m*ti vetëm krime pret.

  Përgjigju
 • Aliu: 15/05/2022 15:53

  Meqe qenka penduar, ta propozjne per president. E meriton. Nuk ka bere ndonje gje me shume se keta kriminelat qe jane ne pushtet prej 30 vjetesh.

  Përgjigju
 • Besimi: 15/05/2022 13:08

  Dhe pamja turinit ja trego sinqeritetin lirojeni djalin ky vec krime ska me bo mo por vetem krime makabre.

  Përgjigju
 • Shkoder: 15/05/2022 12:29

  Hahahha sa i madh asht dushja

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

‘Erzeni ekip entuziazt dhe me dëshirë’, Shehi: Tirana do vetëm fitoren! Të premten edhe Dinamo-Partizani

‘Erzeni ekip entuziazt dhe me dëshirë’, Shehi: Tirana do vetëm fitoren! Të premten edhe Dinamo-Partizani