Sali Berisha: E kam të sigurt, sulmi kibernetik në Kosovë u bë nga sistemet e Shqipërisë

Sali Berisha ka deklaruar se sulmi kibernetik në Kosovë, ka ndodhur nga sistemet e Shqipërisë.

‘Kosova është sulmuar nga sistemet e Shqipërisë, Mali i Zi dhe Maqedonia, nuk kam të dhëna se këta të dyja janë sulmuar nga Shqipëria por për Kosovën e sigurtë. Një penetrim i plotë i hakerave serbë ose ruse, sepse dihet që problemet më madhore me Kosovën e i kanë ato. Sibermbrotja e Kosovës kanë deklaruar në mënyrë të sigurt se sulmet janë nga Rajoni. Mirëpo Edi Rama do t’i mbyllë me Ajteullah. Aleatët duhet të dinë të vërtetën se sistemi TIMS, që ka çdo gjë të botës së nëndheshme nuk ka asnjë lidhje me portalet por ka lidhje me ndërhyrje të hakervë të qeverisë që do të zhduke lidhjete  saj me krimin. Edi Rama ka qenë dhe është në hetim ndërkombëtar.’- u shpreh Berisha.


Lajmi kryesor:

Lobimi rus në PD, Berisha: Auditi të fillojë shpejt punën, veprim personal i Bashës! Sulmet kibernetike janë bërë nga hakera iranianë, rusë dhe serbë


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut