Sallatë me patate të reja dhe mollë nga zonja Albana

Sallatë me patate të reja dhe mollë

Përbërësit:

  • 900 gr patate të reja
  • 2 mollë jeshile
  • 4 qepë të njoma
  • 4 degë selino
  • 150 ml majonezë
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Në një enë me ujë të kripur e të valuar ziejmë patatet për 20 minuta derisa të zbuten. I kullojmë mirë dhe i vendosim në një tas për sallatë. Lajmë mollët, heqim farat, i presim në kubikë dhe i shtojmë tek patatet së bashku me qepët e njoma dhe selinonë e grirë. Shtojmë majonezën, hedhim kripë e piper sipas dëshirës dhe e përziejmë mirë. E lëmë të ftohet dhe e shërbejmë sallatën me patate dhe mollë në temperaturë ambienti.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Humor' shkodran, Vllaznia turpërohet 0-4 në ‘Loro Boriçi’ nga Valur! Shkodranët i thonë lamtumirë Conference League

'Humor' shkodran, Vllaznia turpërohet 0-4 në ‘Loro Boriçi’ nga Valur! Shkodranët i thonë lamtumirë Conference League