Samiti i Ballkanit, Rama pret Kurtin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka pritur në takim homologun e tij kosovar, Albin Kurti. Ky i fundit, para se të mbërrinte në Tiranë bëri një ndalesë te ‘Lidhja e Prizrenit’.


Lajmi kryesor:

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Varhelyi: Plan investimesh 30 mld euro, të financuara nga BE! Rama: S’ka rëndësi si e quan një vend apo tjetri, jetike të zbatojmë 4 liritë e Evropës në rajon


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Luan Baçi në landfillin e mbetjeve në Fier, akuza: Ka aferë korruptive, Bashkia dhe inceneratori po lenë mbetjet të digjen! Qytetarët të kërkojnë dëmshpërblim në gjykatë