Sampdoria ia bën malore, por Juventus ia del për 3 pikët! 'Zonja' merr fitoren e dytë radhazi në 'Seria A'

Në javën e gjashtë të Seria A Juventus ka bërë fitoren e dytë radhazi, pasi ‘zonja e vjetër’ ka mposhtur me shumë vështirësi 3-2 Sampdorian. Në ‘Allianz Stadium’ u krijua përshtypja e një ndeshje pa shumë angazhime kur në minutën e 10 Paolo Dybala zhbllokoi shifrat me një të majtë precize, por pak çaste më pas numri 10 la fushën për shkak dëmtimi.

Ndeshja do të ishte e qetë deri pak para fundit të pjesës së parë kur Bonucci ktheu në gol një 11 metërsh, ndërsa në harkun e disa sekondave Sampdoria u rikthye në lojë falë një goli të shpejtë të Yoshida. Në pjesën e dytë Locatelli i rikthye qetësinë e përkohshme Juventusit, pasi në minutën e 83 Candreva i dërgoi shifrat në 3-2.

Për pjesën e mbetur të lojës Sampdoria këmbënguli jo pak, por Juventus me shumë mundim ia doli të ruante tre pikët.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba