Seanca për Nevaldo Hajdarajn/ Mbrojtja: U vetëmbrojt! Prokurorja Marku: T'i hiqet gjykimi i shkurtuar, s'është i sinqertë

Seanca për Nevaldo Hajdarajn/ Mbrojtja: U vetëmbrojt! Prokurorja Marku: T'i hiqet gjykimi i shkurtuar, s'është i sinqertë

1608117144_NEVALDOHAJDARAJ750x497.png

Në seancën e zhvilluar sot për Nevaldo Hajdarajn, të akuzuar për vrasjen e Klodian Rashës, kanë folur palët. 
Pala mbrojtëse ka thënë se vrasja u krye në kushtet e mbrojtjes së nevojshme ndaj duhet të hiqet akuza për vrasje me dashje. 
Ndërsa prokurorja Arta Marku është shprehur se Hajdaraj duhet të dënohet me 20 vite burg pasi nuk është i sinqertë dhe vendimi i shkallës së parë ja ka pranuar padrejtësisht. 
Gjykata e Apelit është tërhequr për vendim. 
 


Lajmi kryesor:

Vrau Klodian Rashën, Apeli dënon me 18 vite burg ish efektivin Nevaldo Hajdarjan: 25-vjeçari nuk kishte armë dhe nuk i rrezikoi jetën policit


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Eksperti: Nuk ka shifër sesa familje preken! Zv.ministri tregon shifrat nga telefoni: Janë 39 mijë abonentë që do paguajnë më shumë

Eksperti: Nuk ka shifër sesa familje preken! Zv.ministri tregon shifrat nga telefoni: Janë 39 mijë abonentë që do paguajnë më shumë