Sefa dhe Balla takime në Lushnjë: Projekte infrastrukturore! Banorët: Na e keni zbardhur faqen me rrugët

 

Kryetarja në detyrë dhe njëherësh, kandidatja e PS-së për Bashkinë Lushnjë, Eriselda Sefa e shoqëruar nga drejtuesi politik i qarkut Fier, Taulant Balla kanë vijuar takime derë më derë në lagjen 18 nëntori.

Sefa ne takime me banoret e kësaj lagjeje i ka informuar ata për fshirjen e periferisë në projekte infrastrukturore qe do të mundësojnë integrimin e zonave skajore ashtu si zonat e tjera ku janë kryer asfaltime të rrugëve trotuareve ndriçim dhe gjelbërim.

“Është parashikuar vazhdimi i rrugës ‘Lasgush Poradeci’, pjesë që do të investohet nga bashkia. Është parashikuar kanalizim në këtë segment që të bëjmë lidhjen e dytë me autostradën. Do të pastrohet. Në njërën krah do të ketë trotuar, ndriçim dhe gjelbërim.”-tha ajo.

Edhe banorët janë shprehur se kjo zonë ka një transformim. 

"Na e keni zbardhur faqen, të thonë çfarë të duan"


Lajmi kryesor:

‘Vendoret’/ Kandidatët në terren! Benet Beci letër punonjësve të Bashkisë së Shkodrës: Mos kini frikë nga 14 maji, nëse zgjidhem kryetar s'do iu pushoj nga puna


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në fabrikën e bojërave në Maminas, dëgjohen shpërthime, evakuohen banorët në afërsi të Deutsch Color

Zjarri në fabrikën e bojërave në Maminas, dëgjohen shpërthime, evakuohen banorët në afërsi të Deutsch Color