Sekretari i Mbrojtjes i SHBA: Trupat ruse pranë Ukrainës janë 'gati për të goditur'

Sekretari i Mbrojtjes i SHBA: Trupat ruse pranë Ukrainës janë 'gati për të goditur'

1645288986_h.JPG

Uashingtoni thotë se trupat ruse të grumbulluara pranë kufirit të Ukrainës po përparojnë dhe janë "gati për të goditur". Sekretari i Mbrojtjes i SHBA Lloyd Austin tha se forcat ruse po fillonin "t’i afroheshin më shumë" kufirit me ish-fqinjin e saj sovjetik.

"Shpresojmë që ai (Putini) të tërhiqet nga pragu i konfliktit," tha  Austin në një konferencë shtypi në Lituani, duke thënë se një sulm ndaj Ukrainës mund të shmangej.


Lajmi kryesor:

Luftë në Ukrainë, një tjetër ushtar i vrarë! Presidenti Zelensky: Rusisë t'i thuhen paraprakisht publike sanskionet, jo pasi të sulmojë! NATO tërheq stafin nga Kievi


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Bullgari, sondazhet nxjerrin fitues partinë Gerb! Partia e ish kryeministrit Kiril Petkov, renditet e dyta

Zgjedhjet në Bullgari, sondazhet nxjerrin fitues partinë Gerb! Partia e ish kryeministrit Kiril Petkov, renditet e dyta