POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Sekti i frikshëm mysliman në Shqipëri, pas periudhës komuniste (FOTO)

Shqiptarët duke kryer rite fetare pas periudhës komuniste

Në Shqipëri për vite me radhë, komunizmi iu mohoi njerëzve të drejtën e besimit. Mbi të gjitha, regjimi komunist donte të zhdukte çdo shenjë të pushtetit fetar, e të mos kishte tjetër pushtet paralel me të në rrugën e krijimit të diktaturës komuniste. Kështu qindra kisha dhe xhami dhe shumë objekte të tjera fetare u shkatërruan.

Këto foto tregojnë se përveç faljes, ata kryejnë edhe disa veprime të tjera të frikshme si shpimet në fytyrë apo trup, në formë vetëndëshkimi.

/fl.mi./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • memento mori: 17/08/2018 16:44

    cfare te ben varferia nuk ta bon perendia

    Përgjigju