Sekuestrohen 15 mijë paund dhe mbi 2 mijë euro në Kakavijë, procedohet vlonjati rezident në Angli

Foto nga operacioni

Në Kakavijë janë sekuestruar 15450 paund dhe 2350 euro, për të cilat po procedohet penalisht  një 48-vjeçar nga Vlora, rezident në Angli.

Në bazë të informacioneve të Policisë Kufitare bëhet me dije se B. M., nga Vlora, rezident ne Angli, merrej me transport të vlerave monetare te padeklaruara, mesditën e sotme në hyrje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë, mjetin tip furgon me drejtues shtetasin B. M., 48 vjeç, lindur në Vlorë dhe rezident në Angli.

"Kontrolle të shtuara për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Si rezultat i kontrolleve, Policia Kufitare ka goditur një tjetër rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi.

Sekuestrohen 15450 paund dhe 2350 euro. Procedohet penalisht 48-vjeçari, poseduesi i shumave monetare.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Kakavijë, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut, si dhe në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative nga Policia Kufitare se shtetasi B. M., nga Vlora, rezident ne Angli, merrej me transport të vlerave monetare te padeklaruara, mesditën e sotme në hyrje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë, mjetin tip furgon me drejtues shtetasin B. M., 48 vjeç, lindur në Vlorë dhe rezident në Angli.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin furgon, shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me shërbimet doganore, gjetën në fundin e një çante, 15450 paund dhe 2350 euro, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Gjirokastër, u procedua penalisht shtetasi B. M., për veprat penale "Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi" dhe "Pastrim i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale", thuhet në njoftim.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

3 propozimet e PD-së për ndryshimet kushtetuese, Berisha thirrje deputetëve: Mos e votoni, përfiton Edi Rama