Operacion anti-drogë në Peqin, sekuestrohen 21 kg kanabis, kapen 4 punëtorët, koka e grupit në kërkim

Operacion anti-drogë në Peqin, sekuestrohen 21 kg kanabis, kapen 4 punëtorët, koka e grupit në kërkim

Foto ilustruese

PEQIN-Një sasi prej rreth 21 kg kanabis dhe disa bimë janë sekuestruar në fshatin Progër. Lënda narkotike ishte tharë dhe bërë gati për trafik. Fshati është në kufi me malësinë e zonës së Tiranës. Katër persona janë arrestuar deri tani nga policia.

Të arrestuarit janë; V.A. 25 vjec, A.A. 19 vjec, I.A. 22 vjeç dhe A.S. 30 vjec nga Peqini. Policia thotë se gjatë operacionit në një banesë të pa banuar u gjet dhe sekuestrua droga. Në afërsi të banesës u kapën në flagrancë 4 personat, të cilët do merrnin lëndën narkotike.

Ndërkohë që një tjetër është shpallur në kërkim me inicialet M.P. Personi i shpallur në kërkim dyshohet të jetë kreu i grupit, pasi të arrestuarit janë anëtarë të komunitetit egjiptian dhe dyshohet se ishin punësuar.

Gazetari i Report Tv në Elbasan, Aldo Kozarja thotë se vijojnë hetimet për të zbardhur rrjetin e plotë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’