Sekuestrohen 5 kallëpe tritol në Sarandë, 2 të montuara me telekomandë, arrestohen 2 vëllezër! Në kërkim një 26 vjeçar (EMRAT+VIDEO)

SARANDË- Dy vëllezër janë arrestuar nga policia e Sarandës pasi gjatë kontrollit të bërë në shtëinë e tyre u janë gjetur dhe sekuestruar 5 kallëpe tritoli (2 prej tyre të programuara për shpërthim në distancë), 7 kapsolla detonatore, 3 krehra dhe municion luftarak. Në pranga kanë rënë vëllezërit Haredin Ogiçi, 61 vjeç dhe Huso Ogiçi, 56 vjeç, të dy banues në lagjen nr. 1, Sarandë, ndërsa është shpallur në kërkim 26 vjeçari K.Ç.

Dyshohet se këta persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin merreshin me përgatitjen e lëndëve eksplozive për t'i shitur më pas tek grupe kriminale. 

Operacioni i koduar 'Knock Out 5' vjen pas operacionit të zhvilluar në Vlorë ditë më parë, ku u arrestua Gjergji Dervishaj pasi në objektin që kishte në pronësi të cilin e përdorte për shitjen e rrobave, u gjetën mina me telekomandë, armë kallashnikov dhe municion luftarak të cilat iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

Ndërkohë, në kuadër të operacionit të zhvilluar sot nga policia në Sarandë, ka nisur hetimi në gjendje të lirë për një 58 vjeçar, të cilit gjithashtu iu gjetën në banesë sasi municioni luftarak të cilat iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kur’ani, ja 20 fakte që nuk i dini për vonesën e ardhjes së tij në shqip! Esencë-Report Tv

Kur’ani, ja 20 fakte që nuk i dini për vonesën e ardhjes së tij në shqip! Esencë-Report Tv