Sekuestrohen 600 fishekzjarrë në Tiranë e Kavajë, në pranga një 19-vjeçar, nën hetim edhe një 57-vjeçare

Sekuestrohen 600 fishekzjarrë në Tiranë e Kavajë, në pranga një 19-vjeçar, nën hetim edhe një 57-vjeçare

Fishekzjarrët e sekuestruar

600 fishekzjarrë janë sekuestruar sot nga Policia në Tiranë e Kavajë, ndërsa është arrestuar një 19-vjeçar si dhe kanë nisur hetimet për një 57-vjeçare.

Policia bën me dije se  në fshatin Luz i Vogël në Kavajë, pasi kanë ndaluar automjetin që drejtohej nga 19-vjeçari me inicialet A. Sh., nga kontrollet janë gjetur 2 kuti me fishekzjarrë me fuqi të lartë shpërthyese. 

Ndërkohë gjatë kontrollit të territorit, në rrugën "Hamdi Pepa", në magazinën në pronësi të shtetases M. Gj., 57 vjeçe, janë gjetur 3 kuti me fishekzjarrë me fuqi të lartë shpërthyese.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprat penale "Fshehja e të ardhurave" dhe "Tregtimi dhe transporti i mallrave që janë kontrabandë" për veprime të mëtejshme procedurale.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë pronarët e subjekteve tregtare, që të mos tregtojnë lëndë piroteknike, pasi do të përballen me ligjin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Fluksi i emigrantëve/ Pas Finlandës, edhe shteti baltik paralajmëron mbylljen e kufirit me Rusinë

Fluksi i emigrantëve/ Pas Finlandës, edhe shteti baltik paralajmëron mbylljen e kufirit me Rusinë