Serie A/ Juventus dhe Milan barazojnë 0-0! Leçe 1-1 ndaj Monzës, Lazio i falet golit të Zaccagnit për Evropën

Serie A/  Juventus dhe Milan barazojnë 0-0! Leçe 1-1 ndaj Monzës, Lazio i falet golit të Zaccagnit për Evropën

Juventus 0-0 Milan

Serie A e futbollit vijon këtë të shtunë me tre ndeshjet e radhës për javën e 34-t. Gjithçka nisi në 15:00 me Leçes që barazoi 1-1 kundër Monzas. Në 18:00 u luajt sfida e shumëpritur mes Juventusit dhe Milanit, e cila u mbyll 0-0. Në 20:45 Lazio fitoi 1-0 ndaj Veronës. Kujtojmë se Salernitana zyrtarisht është rrëzuar në Serie B.

Kryendeshja e Serie A për këtë javë mes Juventusit dhe Milanit përfundoi 0-0. Në Torino fansat prisnin gola, teksa ishin të vetmit që munguan. Bardhezinjtë e Allegrit marrin barazimin e tretë radhazi, ndërsa pas eliminimit nga Europa League dhe humbjes në derbin me Interin, Milan rikthehet të marrë pikë.

Në pjesën e parë mungoi iniciativa, me dy portierët që më shumë ishin spektaktorë dhe nuk u rrezikuan me asnjë rast serioz. Sportiello bëri pritjen e parë në minutën e 45, kjo pas një goditje të Vlahovic. Edhe pjesa e dytë ishte e njëjtë, me dy skuadrat që më shumë nuk donin të pësonin. Paçka se Allegri dhe Pioli bënë nëntë zëvendësime në total, golat munguan.

Në "Via del Mare" Leçe dhe Monza barazuan 1-1. Dueli në Puglia ishte dramatik, me golat që u shënuan në shtesë. Ishte Leçe që kaloi në avantazh me Krstovic në minutën e 90+2, teksa kur u duk se vendasit do merrnin tri pikë Pessina në 90+6 vendosi ekuilibrat. Ylber Ramadani dhe Kastriot Dermaku munguan te Leçe për shkak dëmtimi, ndërsa Medon Berisha qëndroi në stol.

Në "Olimpico", Lazio fitoi 1-0 kundër Veronës. Goli i Zaccagni në minutën e 72-të i dha tri pikë "Shqiponjave" të Tudor.

Serie A, raundi 34:

15:00 Leçe 1-1 Monza

18:00 Juventus 0-0 Milan

20:45 Lazio 1-0 Verona

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:01
Shumë zhurmë për asgjë, Juventus dhe Milan barazojnë 0-0


Kryendeshja e Serie A për këtë javë mes Juventusit dhe Milanit përfundoi 0-0. Në Torino fansat prisnin gola, teksa ishin të vetmit që munguan. Bardhezinjtë e Allegrit marrin barazimin e tretë radhazi, ndërsa pas eliminimit nga Europa League dhe humbjes në derbin me Interin, Milan rikthehet të marrë pikë.

Në pjesën e parë mungoi iniciativa, me dy portierët që më shumë ishin spektaktorë dhe nuk u rrezikuan me asnjë rast serioz. Sportiello bëri pritjen e parë në minutën e 45, kjo pas një goditje të Vlahovic.

Edhe pjesa e dytë ishte e njëjtë, me dy skuadrat që më shumë nuk donin të pësonin. Paçka se Allegri dhe Pioli bënë nëntë zëvendësime në total, golat munguan.

Me 70 pikë Milani mban vendin e dytë, teksa duket se e ka të sigurt zonën Champions. Juve një pozicion më pak me 65 pikë, tre më shumë se Bologna. Këta të fundit luajnë me Udinesen dhe në rast suksesi do barazonin "Zonjën e Vjetër".

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Me gisht nga Dumani me sy nga Berisha

Mero Baze: Me gisht nga Dumani me sy nga Berisha