Sërish tensione në Kuvend! 'Rithemelimi' bllokon Foltoren

 

Sërsish tensione në Kuvend! Deputeti Oerd Bylykbashi ka kërkuar fjalën për procedurë, por nënkryetarja Ermonela Felaj i kërkoi që të ulej, pasi nuk po fluste për procedurë. Kjo shkaktoi tënsione për disa minuta ku deputetët e Rithemelimit u ngritën drejt Foltores. 


Lajmi kryesor:

Pas 14 orëve debat, Kuvendi miraton projektin e Portit të Durrësit! 74 vota pro dhe 35 kundër! Mungon në votim Rama! Socialistët duartrokasin, opozita akuza të ashpra


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto