“S’është bërë pa qëllim, pasi mban emrin “4 Dëshmorët”, mësuesja batutë me Ramën: Mos bëhet ndonjë i pestë

“S’është bërë pa qëllim, pasi mban emrin “4 Dëshmorët”, mësuesja batutë me Ramën: Mos bëhet ndonjë i pestë

Edi Rama dhe mësuesja

Ditën e sotme ka nisur vaksinimi i mësuesve dhe pedagogëve me vaksinën ‘AstraZeneca”. Kreu i qeverisë teksa ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit, nuk kanë munguar batutat me mësuesit.

Një mësuese e ka falenderuar se që ka zgjedhur që fillimisht të vaksinohen mësuesit tek shkolla e tyre ndërkohë Rama ka thënë se kjo nuk është bërë pa qëllim, pasi shkolla mban emrin “4 dëshmorët”

Ndërkohë mësuesja i ka thënë se “Mos bëhet ndonjë i pestë”, ku të pranishmit ia kanë plasur së qeshurës. Kryeministri më pas i ka thënë që mos të ketë merak.

Pjesë nga Biseda:

Mësuesja: Faleminderit që zgjodhët shkollën tonë

Rama: E di pse se quhet Katër Dëshmorët

Mësuesja: Mos bëhet ndonjë i pestë

(Plasin të qeshurat)

Rama: Jo jo, mos ke merak.


Lajmi kryesor:

Vaksinohen 250 mësues me Astra Zenecën, Rama: Do të vijojmë edhe me policinë dhe ushtrinë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

E konfirmojnë në Itali, klubi i Serie A blen Alen Sherrin! 500 mijë euro për Egnatian

E konfirmojnë në Itali, klubi i Serie A blen Alen Sherrin! 500 mijë euro për Egnatian