‘Sezon turistik të sigurt’, hapen 29 qendra shëndetësore me shërbim 24/7 në zonat turistike! Rama: Në mal dhe buzë detit

TIRANË- Në mbështetje të mbarëvajtjes së sezonit veror, edhe këtë vit do të jenë të hapur 29 qendra shëndetësore shërbim 24/7 në zonat turistike.

Në terren do të jetë një personel me 160 mjekë dhe infermierë të trajnuar për emergjencat, teksa kryeministri Edi Rama ka bërë me doje se barnat dhe materiale mjekësore janë të garantuara.

“Kudo ku keni zgjedhur të pushoni këtë të diel, në mal apo buzë detit, kemi siguruar kujdes shëndetësor 24 orë për pushuesit dhe turistët nga veriu në jug, me rrjetin e qendrave shëndetësore verore, për një sezon turistik të sigurt

29 qendra shëndetësore me shërbim 24/7 në zonat turistike

160 mjekë dhe infermierë të trajnuar për emergjencat

Barna dhe materiale mjekësore të garantuara

Telefononi UrgjencënKombëtare127 për çdo emergjencë shëndetësore”, shkruan Rama.

 

Postimi i kryeministrit Edi Rama

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Teo: 19/06/2022 14:26

  Po i perkushtoni vemendjen e duhur turizmit kete sezon turistik dhe jam i sigurt qe kemi per te pasur nje rritje te larte ekonomike prej tij. Me vjen mire qe po merren keto masa nga qeveria per mbarevajtjen e ketij sezoni.

  Përgjigju
 • Teodor: 19/06/2022 14:24

  Padiskutim nje ndihme e madhe per zhvillimin e turizmit kjo nisme e marre prej qeverise. Vetem keshtu mund te jemi me te sigurt ne aktivitetet si detare po dhe malore qe marrin njerezit kete sezon.

  Përgjigju
 • Marko: 19/06/2022 12:50

  Dicka shume pozitive per turizmin bravo z rama qe mendoni per cdo fushe te mundshme

  Përgjigju
 • Flori: 19/06/2022 12:50

  Jeni nje kryeminister shume i mire qe mendoni per te miren tone

  Përgjigju
 • Flamur: 19/06/2022 12:49

  O sa mire sepse duheshin patjeter qendra shendetesore pasi ne kete pike te vapes duhet te jemi shume te kujdesshem

  Përgjigju
 • Leo: 19/06/2022 12:45

  Ishte me te vertet e nevojshme dicka e tille per tiu dhene sherbim shendetsor turisteve pasi me perpara nuk kane wene funksionale

  Përgjigju
 • Esa: 19/06/2022 12:35

  Pafund respekte per ju z Rama jeni vertet dhum i kujdesshem se fundja ne njerez jemi dhe ku i dihet cfare ndodh

  Përgjigju
 • Sea: 19/06/2022 12:34

  Cdo gje nen kontroll,bravo pet punen e perkushtuar qe po beni

  Përgjigju
 • Mira: 19/06/2022 12:34

  Me vjen mir per mbeshtetjen qe i jepni popullit dhe merakoseni per ne kudo jemi

  Përgjigju
 • Beja: 19/06/2022 12:33

  Jeni i papare i perkushtoni nje vemendje te rendesishme edhe sektorit te shendetesise per te gjithe pushuesit

  Përgjigju
 • Anri: 19/06/2022 12:08

  Me vjen mirrr per vemendjen qe i kushtoni sektorit te shendetesise ne cdo vend te Shqiperise.Tani do jemi me te sigurt kur te shkojme me pushime duke ditur qe sherbimet shendetesore do jene te gatshme ne cdo rast dhe mjaft cilesore.Faleminderit kryeminister!

  Përgjigju
 • Ansi: 19/06/2022 12:06

  Shqiperia cdo dite e me shume po zhvillohet ne cdo sektor,je i vetmi qe mendon per mireqenien e popullit tend.Qendrat shendetesore ishin mjaft te nevojshme ne zonat turistike ????por jo vetem ,ju nuk lini pas dore as investimin e qendrave shendetesore ne cdo lagje te Shqiperise.

  Përgjigju
 • Regi: 19/06/2022 12:04

  Pushuesit do ndihen dhe me te sigurt kete sezon nje gje mjaft e mire

  Përgjigju
 • Erta: 19/06/2022 11:55

  Duke pasur keto qendra shendetesore me cdo kush qe i duhet mjekeve per te dhene nje sherbim te mire dhe per te pasur nen kontroll cdo pacient normalisht qe siguria do te jete me e madhe per kedo qe kalon sezonin e veres ne Shqiperi.

  Përgjigju
 • Tina: 19/06/2022 11:53

  Sigurisht qe ky sezon do te jete shume me i sigurt me hapjen e qendrave shendetesore sepse turistat tani per cdo shqetesim mund te drejtohen drejt qendrave dhe do te marin sherbim te specializuar ne nje kohe shume te shpejt.

  Përgjigju
 • tini: 19/06/2022 11:52

  bravo i qoft kontrrollon cdo gje

  Përgjigju
 • toni: 19/06/2022 11:52

  duhej kjo kishte shume vende pa mjeksicte avancuar nje sukses tjeter per sezonin turistik

  Përgjigju
 • Dea: 19/06/2022 11:47

  Qendra qendetesore te pajisura me staf mjeksor shumee te pergatitur dhe ne gatishmer teplote per te siguruar ndihmen e nevojshme te gjithe pushuesve te cfaredo lloj moshe.

  Përgjigju
 • vlonjati: 19/06/2022 11:33

  Bravo qeverise per keto investime te tilla qe i gjenden sa me prane njerezve ne raste nevoje si ne dete edhe ne male

  Përgjigju
 • kakalat e vlores: 19/06/2022 11:33

  Bravo qeverise per keto investime te tilla qe i gjenden sa me prane njerezve ne raste nevoje

  Përgjigju
 • gjujtsa tepelenes: 19/06/2022 11:32

  vertet dicka e mir per te gjithe ato qe do kalojne nje sezone te gjate verore neper dete

  Përgjigju
 • Ani: 19/06/2022 11:28

  Te gjithe keto qendra shendetsore kan nje standart shume te lart dhe nje sherbim mjaft profesional per cdo rast ju lumt per punen e bere

  Përgjigju
 • Andi: 19/06/2022 11:24

  Me hapjen e qendrave shendetsore ne te gjithe vendin tashme nidihemi dhe me te sigurt pasi mu d te marim nje sherbim te menjehershem cilor dhe profesional

  Përgjigju
 • Fatmira: 19/06/2022 11:24

  Shendeti vjen i pari, dhe keto qendra shendetsore ishin te nevojshme. Me vjen mir qe jan te pajisura me mjetet e duhura per te ofruar sherbim shendetsor sa me te shpejt.

  Përgjigju
 • Shullaku: 19/06/2022 11:24

  Qendrat shendetesore qenkan me standarte te larta ku do te kene munci qe ti ofrojne sherbim cilsore te gjitheve qe kane nevoje dhe pergezime per kete investim kaq te mire qe keni bere

  Përgjigju
 • Hasan: 19/06/2022 11:23

  Keto qendra shendetsore ishin te nevojshme, sepse keshtu pushuesit mund te marrin sherbim me te shpejte shendetsor prane plazheve. Keni ber mire qe i keni hapur keto qendra shendetsore kudo

  Përgjigju
 • Fjorelo: 19/06/2022 11:19

  Ju falenderojme z.kryeminister per keto qendra shendetsore do jete nje ndihmese shum e madhe si per ne dhe turistet duke bere qe siguria neper zona turistike te jete me e larte

  Përgjigju
 • Sandri: 19/06/2022 11:17

  Me shtimin e qendrave shendetesore ne pikat turistike, turistet vendas dhe te huaj do jene me te sigurt pasi do e marrin sherbimin mjekesor menjehere

  Përgjigju
 • Vali: 19/06/2022 11:14

  Bravo zonjes manastirliu qe ka treguar kujdes te vecante per qendrat shendetesore qe jane si dita me naten me ato te djeshmet

  Përgjigju
 • Blerina: 19/06/2022 11:13

  I keni bere qendrat shendetesore me standartet me te larta qe tu sigurojne turisteve nje sherbim cilesor dhe ti bejne pushimet qe atyre tu shijojne vertete

  Përgjigju
 • Fiona: 19/06/2022 11:11

  Tani do kemi nje sezon turistik me te sigurt fale qendrave shendetesore qe jane hapur prane pikave turistike per ti mundesuar pushuesve sherbim mjekesor 24/7

  Përgjigju
 • Titi: 19/06/2022 11:04

  Qevetia po realizon pune teper pozitive dhe efikase per ne e per turistet! Vemendje e duhur ndaj te tillave gjera!

  Përgjigju
 • Koli: 19/06/2022 11:04

  Te tilla pika jane nje siguri per turistet qe zgjedhin te kalojne pushimet e tyre ne keto zona!

  Përgjigju
 • Moza: 19/06/2022 11:02

  Nje investim teper i nevojshem sidomos tani ne sezon turistik ku edhe turistet do ndihen me te sigurte

  Përgjigju
 • Monda: 19/06/2022 11:02

  Ky investim me te vertete i jep zhvillim turizmit pasi edhe pushuesit jane me te sigurt per shendetin e tyre ????????

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, nuk dihen rrethanat

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, nuk dihen rrethanat