Sezoni turistik/ Rama: Më shumë pastërti, shërbim shëndetësor më të mirë dhe siguri më të madhe! Problem zhurmat

 

Në hyrje të fjalës së tij me kryebashkiakët sot Rama vlerësoi disa zhvillime pozitive sa i përket sezonit të ri turistik.

“Nuk diskutohet që ky sezon ka disa përmirësime shumë pozitive, në aspektin e shkallës së përmirësimit, në radhë të parë, si rezultat i angazhimit tuaj përgjatë vijës bregdetare në drejtim të pastërtisë. Është shumë shembullore Himara, për çudinë time të madhe sepse ka qenë bashkia më problematike e vijës bregdetare dhe siç e kam kritikuar publikisht me shumë drejtpërdrejti kryetarin e bashkisë së Himarës, dua ta falënderoj publikisht sot, se nuk kam rrugë tjetër, por punë të jashtëzakonshme ka bërë Durrësi, punë, si gjithmonë, shembullore Lezha e me radhë të tjerët deri në Sarandë, ku situata është shumë më e mirë se çka qenë, pavarësisht edhe vështirësisë më të madhe që ka për shkak të dendësisë së madhe të gjithë zonës së banuar dhe numrit shumë të lartë të turistëve në një zonë shumë të ngushtë. Kemi një sistem të konsoliduar të shërbimit shëndetësor. Numri i vizitave dhe i shërbimeve të bëra në gjithë sistemin e ngritur posaçërisht për periudhën e sezonit është rritur si pasojë edhe e sensibilizimit dhe e sensibilizimit dhe performanca e gjithë sistemit është absolutisht pozitive dhe kjo është meritë e veçantë e Ministres së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, siguria duket se është në një nivel më të mirë sesa çdo vit tjetër, forcat e policisë të angazhuara në sigurimin në tërësi të gjithë sezonit po bëjnë një punë të mirë. Ka probleme tek-tuk me zhurmat, por zjarret janë një problem serioz që arsyeja kryesore pse jemi këtu bashkë është se nuk mund të trajtohet vetëm nga Ministria e Mbrojtjes, nga Emergjencat Civile”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Lufta me zjarret/ Rama-kryebashkiakëve: Merrni masat, mbrojtja civile, detyrim edhe i juaji! Askush s'është imun! Ministri: 397 zjarre këtë vit


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

LIVE/ Më pak se një minutë lojë, ndëshkohet Ballkani në Turqi (VIDEO)

LIVE/ Më pak se një minutë lojë, ndëshkohet Ballkani në Turqi (VIDEO)