POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Sezoni turistik vijon ende, pushuesit: Tani është më qetë për të bërë plazh

Është fundjava e parë e shtatorit por plazhi për shumë pushes ende vijon. Nuk është fluksi i fundkorrikut apo muajit gusht por temperaturat janë ende të favorshme që njerëzit ta vazhdojnë ta mendojnë kalimin në bregdet një alternativë për ditët e tyre të pushimit.

Plazhet e Vlorës kanë ende pushues, madje edhe të ardhur nga Kosova, apo dhe nga SHBA. Pushtuesit në bregdet tregojnë në Report Tv se kanë zgjedhur pikërisht shtatorin për të bërë pushimet e verës, pasi sipas tyre kalohet më mirë për shkak të temperaturave jo të larta si gjatë muaji korrik apo gusht.

Sa ka filluar muaji i shtatorit. Jemi të kënaqur. Plazhi këtu është shmë i bukur. Kam ardhur nga Neë York në fakt. Çdo gjë është bukur. Qetësi. Më pëlqen shumë tani se pothuajse po ikin të gjithë vizitorët dhe është më qetë.

Pushuese

Është më qetë. Për familjarë është më qetë. Unë vij nga Peja. Vlora është shumë e mirë kam qënë edhe vitet e kaluara.

Pushues

Po kaloj shumë mire. Vij nga Mitrovica.  

Pushuese

Shtatori ka nisur i ngrohtë, me temperatiura ideale për të kaluar një ditë apo fundjave në bregdet dhe natyrisht pushuesit nuk mungojnë, duke zgjatur pwrtej gushtit sezonin tursik.

ke.mu./b.ha./Shqiptarja.com
Komento