SHBA/ Koronavirusi 'shpërthen' në burg, 478 të infektuar dhe 2 të vdekur

SHBA- 478 persona, oficerë dhe të burgosur, të burgut të Cook County në Çikago kanë rezultuar pozitiv pas testeve për koronavirus, thanë zyrtarët të shtunën.

Sipas zyrës së Sherifit të Qarkut Cook, 304 të burgosur në burg në Chicikago dhe 174 oficerë korrektues janë testuar pozitiv për Covid-19.

Nga të arrestuarit e infektuar gjatë shpërthimit, 20 janë shtruar në spital dhe 39 janë transferuar në një strukturë shërimi. Në fillim të kësaj jave, zyrtarët njoftuan se dy të arrestuar vdiqën nga komplikimet e dukshme prej COVID-19, në pritje të rezultateve të autopsisë.

Një gjyqtar federal të enjten mohoi një propozim për të urdhëruar lirimin e menjëhershëm të të burgosurve për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të Covid-19.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit