VIDEO/ Adoleshenti përplas makinën e vjedhur me një shtëpi në New York, shkakton një shpërthim masiv gazi

Një 17-vjeçar po përballet me 30 akuza penale pasi dyshohet se ka vjedhur një makinë, duke e përplasur atë me një shtëpi, i cili ka shkaktuar një shpërthim masiv gazi në Nju Jork

Pamjet e kamerave të publikuara nga Departamenti i Policisë së qytetit Oneida tregojnë momentin e shpërthimit të ndodhur mëngjesin e 9 shtatorit. Policia tha se automjeti u përplas me një shtëpi rreth orës 03:00 në West Elm Street, duke shkaktuar një rrjedhje të rëndë të gazit natyror, raporton New York Post.

Oficerët dhe ekipet e zjarrfikësve ishin në vendngjarje pasi evakuuan banorët nga gjashtë shtëpi teksa prisnin që kompania e shërbimeve të mbyllte gazin. Rreth tre orë më vonë, ndërtesa shpërtheu edhe më keq, po ashtu edhe ndërtesat përreth pësuan dëme të mëdha, tha një shef i Departamentit të Zjarrfikësve të qytetit Oneida.

Policia nuk ka raportuar për të lënduar, por shumë banorë u evakuuan, të cilëve iu ofrua ndihmë nga Kryqi i Kuq.

 

 

S.S/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Erdogan: Nëse Izraeli përpiqet të vrasë anëtarët e Hamasit në Turqi, do ta paguajë shtrenjtë

Erdogan: Nëse Izraeli përpiqet të vrasë anëtarët e Hamasit në Turqi, do ta paguajë shtrenjtë