SHBA, Amazon konfirmon diagnostifikimin me koronavirus të një prej punonjësve të saj

SHBA, Amazon konfirmon diagnostifikimin me koronavirus të një prej punonjësve të saj

1583296256_amazonprimeday.jpg

Amazon ka bërë me dije se një nga punonjësit e njërës prej bazave të saj, asaj në Seattle, është diagnostikuar me koronavirus.

Sipas një emaili dërguar anëtarëve të stafit në Seattle dhe Bellevue, Uashington, punonjësi i infektuar me koronavirus u sëmur më 25 shkurt dhe nuk është kthyer më në punë që nga ajo kohë.

Kompania tha se ka njoftuar drejtpërdrejt të gjithë bashkëpunëtorët që kishin qenë në kontakt të afërt me pacientin.

Vërtetësia e lajmit është konfirmuar për mediat nga një zëdhënës i Amazon konfirmoi, i cili shtoi se: "Ne po mbështesim punonjësin e prekur.”


Lajmi kryesor:

Koronavirusi, deri tani 3,200 viktima, 93,129 të infektuar globalisht. Irani vendos lirimin e rreth 54 mijë të burgosurve për të parandaluar përhapjen


  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

FORMACIONI ZYRTAR/ Sylvinho zgjedh 'luftëtarët', Rey Manaj lë në stol Brojën! Balliu nga minuta e parë kundër Spanjës

FORMACIONI ZYRTAR/ Sylvinho zgjedh 'luftëtarët', Rey Manaj lë në stol Brojën! Balliu nga minuta e parë kundër Spanjës