SHBA: Disa njësi ruse u eliminuan plotësisht

SHBA: Disa njësi ruse u eliminuan plotësisht

Një zyrtar i lartë i mbrojtjes amerikane tha se disa njësi ruse në Ukrainë janë "eliminuar plotësisht" dhe se fuqia luftarake e Moskës është midis 80% dhe 85% të niveleve të para pushtimit, shkruan La Repubblica.

"Ne kemi parë indikacione të disa njësive që janë eliminuar tërësisht, për të gjitha qëllimet dhe efektet," tha zyrtari sipas raporteve të mediave amerikane.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Pas Von der Leyen, Johnson udhëtim 'surprizë' në Kiev, takohet me Zelenskyn! Masakër e re në Makariv, 132 viktima! BE premton 600 mln euro për Ukrainën


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve