SHBA evakuon të tjerë qytetar nga Wuhani, dy avion me 550 pasagjerë kthehen pas në shtëpi

1580877734_02b7d2c3ae6a4fa2a0b7659d76225b35.jpeg

Dy aeroplanë me qytetarë amerikanë janë larguar nga Wuhan për t'u kthyer në Shtetet e Bashkuara. Lajmi u bë me dije nga një zëdhënës i Departamentit të Shtetit mbrëmjen e së martës.

Avionët me rreth 550 pasagjerë në bord po shkojnë për në baza ushtarake në Kaliforni. Një fluturim do të shkojë në Stacionin Ajror Maram Corps Miramar në San Diego, dhe tjetri do t’i drejtohet Bazës së FA Travis në Fairfield, San Francisco.

Këto dy fluturime janë seria e dytë e fluturimeve të evakuimit jashtë Wuhan. Shtetet e Bashkuara dërguan aeroplanin e parë të evakuimit javën e kaluar i cili transportoi mbi 200 pasagjerë, përfshirë diplomat dhe familjet e tyre, në bazën e Rezervës Ajrore të Marsit në Kaliforninë Jugore, më 29 Janar.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi, shkon në 493 numri i të vdekurve, rreth 771 persona të tjerë në gjendje kritike për jetën (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Përmbytet kampi i azilantëve shqiptarë në Francë: Jetojmë në kushte çnjerëzore