SHBA: Hidhet nga kati i 27-të regjizori i njohur amerikan! Media: U vetëvra prej vetmisë nga pandemia

SHBA: Hidhet nga kati i 27-të regjizori i njohur amerikan! Media: U vetëvra prej vetmisë nga pandemia

Regjisori, producenti dhe filantropi i njohur në SHBA, Steve Bing ka vdekur në moshën 55-vjeçare.

Mediat e huaja shkruajnë se ai u vetëvra duke u hedhur nga kati i 27 i ndërtesës ku banonte në Los Angeles.

Mediat amerikane shkruajnë se Bing kishte kaluar në depresion gjatë izolimit të pandemisë, por është ende e paqartë nëse kjo ka lidhje me vetëvrasjen e tij.

Pasuria e tij llogaritet diku tek 590 milionë dollarë. Steve Bing kishte trashëguar pasurinë nga gjyshi i tij që në vitet 1920 ndërtonte apartamente dhe vila luksoze në Nju Jork.

Vdekja e tij ka shokuar SHBA-në, pasi një njeri i tillë, që e kalonte jetën me festa dhe femra të shumta, nuk të jepte përshtypjen e një tipi të vetmuar.

Ai kishte miqësi të fortë edhe me Bill Clinton, i cili bëri një status prekës në rrjetet sociale, pas vetëvrasjes së Bing, në të cilin shkruante se

“Ai kishte një zemër të madhe dhe ishte i gatshëm të bënte gjithçka që mundte për njerëzit dhe parimet që ai besonte"

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Qendra e djathtë fiton zgjedhjet në Itali, Giorgia Meloni pritet të jetë kryeministre: Ne do të qeverisim për të gjithë italianët

Qendra e djathtë fiton zgjedhjet në Itali, Giorgia Meloni pritet të jetë kryeministre: Ne do të qeverisim për të gjithë italianët