Ambasada e SHBA-së në Prishtinë i bashkohet thirrjes së BE: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet menjëherë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të ulin tensionet menjëherë. Në një reagim në Twitter, Ambasada amerikane shkruan se i bashkohet thirrjes së Bashkimi Evropian pas situatës së tensionuar në pikat kufitare si pasojë e vendimit të fundit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e automjeteve me targa serbe.

“Ne i bashkohemi thirrjes së Bashkimit Evropian që Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet e mëtejshme të njëanshme dhe t’i ulin tensionet –menjëherë, pa vonesë”, shkruan ambasada amerikane në Kosovë.


Lajmi kryesor:

Reciprociteti me Serbinë, Kosova ndalon hyrjen e automjeteve me targa serbe! Kurti: Nuk duam destabilizim! Vuçiç paralajmëron masa ekonomike dhe politike! SHBA-BE: Të ulen tensionet në veri


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?×

Lajmi i fundit

John

Shpejtësi e rrezikshme dhe të dehur në timon, arrestohen 7 shoferë dhe gjobiten 1012 të tjerë në 24 orët e fundit