SHBA, kërcënohet nga serbët ambasadorja e Kosovës Vlora Çitaku

SHBA, kërcënohet nga serbët ambasadorja e Kosovës Vlora Çitaku

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në OKB, Vlora Çitaku ka marrë disa kërcënime nga serbët në llogarinë e saj personale.

Vlora Çitaku i ka bërë të dituar këto informacione në rrjetin social Facebook, duke thënë se nuk i frikësohej aspak këtyre kërcënimeve.

 “Mesazhet e urrejtjes nga fqinjët tanë të veriut. Sigurisht, unë nuk po i publikoj sepse kam frikë, por po i publikoj sepse janë qesharake. Shikoni disa shembuj,  shijoje fundjavën”, ka shkruar Çitaku.

Ambasadorja Çitaku njihet për përballjet e saj të ashpër me ministrin e jashtëm të serbisë Ivica Daçiç dhe për qëndrimet e ndryshme që  ajo mban në ndryshim nga Serbia.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD