SHBA: Marrim sanksione të tejra kundër Rusisë nëse anekson territore të reja në Ukrainë

SHBA: Marrim sanksione të tejra kundër Rusisë nëse anekson territore të reja në Ukrainë

“Shtetet e Bashkuara dhe aleatët tanë janë të gatshëm për sanksione të reja dhe kosto të reja kundër Rusisë nëse ajo vazhdon me aneksimin e territoreve të Ukrainës”. Këtë e tha në një konferencë shtypi zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Karine Jean-Pierre. “Lufta në Ukrainë është një luftë e padrejtë dhe e paprovokuar që filloi nga Kremlini”, theksoi ajo.


Lajmi kryesor:

Zona ukrainase të pushtuara nga Rusia, Moska organizon sot referendume! Thirrja e Zelensky-it për rusët: Protestoni kundër mobilizimit për luftë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje