SHBA mbështet reformën territoriale
Luan Rama garantohet nga Moore

SHBA mbështet reformën territoriale<br />Luan Rama garantohet nga Moore
SHBA – Deputeti i LSI-së Luan Rama, njëkohësisht anëtar i Komisionit të Sigurisë është takuar sot në Departamentin Amerikan të Shtetit me Drejtorin e Zyrës për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore.

Rama ka deklaruar se “partneriteti me SHBA-në mbetet strategjik dhe fondamental për Shqipërinë”.

Moore nga ana a tij ka përforcuar faktin se “e mbështesim Shqipërinë në rrugën e reformave, veçanërisht në atë në drejtësi dhe në reformën territoriale. Gjithashtu,  e vlerësojmë shumë kontributin e Shqipërisë në NATO.”

Redaksia online
(ar.sh/Shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: PS po kandidon drejtore që duhet të jenë në SPAK! Balla: Akuzat e tij dhe Berishës, alibi për humbjen

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: PS po kandidon drejtore që duhet të jenë në SPAK! Balla: Akuzat e tij dhe Berishës, alibi për humbjen