SHBA, Melania Trump do të zhvilloj turne në Afrikë

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump do të zhvilloj një turne në disa vende afrikane. Vendet që do vizitojë janë Ghana, Malawi, Kenya dhe Egypt.

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se vizita e saj do të përqendrohet në çështje si: kujdesi për nënat dhe të porsalindurit nëpër spitale, arsimimi i fëmijëve, kulturën dhe historinë e veçantë të secilit prej vendeve afrikane dhe si po i ndihmojnë Shtetet e Bashkuara këto vende, në përpjekjet e tyre të zhvillimit, përmes Agjencisë Amerikane të Zhvillimit Ndërkombëtar, USAID.

Melania Trump e deklaroi turneun e saj afrikan në një pritje në Kombet e Bashkuara. Mirëpo ky është udhëtimi i saj i parë vetëm që udhëton jashtë vendit.

Zonjat e Para është shprehur se shpresojnë që homologia e tyre amerikane do të gjejë mënyra për të prekur problemet me të cilat përballet Afrika, kur ajo të vizitojë kontinentin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

'Besoni tek ajo që ndjeni, pasioni po kthehet në lidhjen tuaj...' horoskopi për ditën e sotme