SHBA: Ndaloni bastisjet e Hezbollahut ose ne mbështesim operacionin e Izraelit

SHBA: Ndaloni bastisjet e Hezbollahut ose ne mbështesim operacionin e Izraelit

Foto: Amos Hochstein dhe  kryetari i parlamentit libanez Nabih Berri

I dërguari i posaçëm i SHBA-së, Amos Hochstein, ka paralajmëruar zyrtarët libanezë se nëse Hezbollahu nuk i jep fund sulmeve të tij të përditshme në veri të Izraelit, ai mund të bëhet objektiv i një operacioni të kufizuar izraelit të mbështetur nga SHBA. Lajmin e ka bërë të ditur transmetuesi publik Kan.

Sipas stacionit televiziv, Hochstein u tha zyrtarëve se nevojitet një zgjidhje diplomatike për të larguar grupin terrorist të mbështetur nga Irani larg kufirit, përndryshe Izraeli do të nisë një sulm të kufizuar me mbështetjen e SHBA. Hochstein ndodhet në rajon në një përpjekje për të shmangur një përshkallëzim.


Lajmi kryesor:

Lufta Izrael-Hamas/ Hezbollahu kërcënon Qipron: Gati për të sulmuar ata që ndihmojnë Izraelin


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com