SHBA/ Shokohet babai i 2 fëmijëve, banka i kalon gabimisht 43.3 miliardë paund në llogarinë e tij

SHBA/ Shokohet babai i 2 fëmijëve, banka i kalon gabimisht 43.3 miliardë paund në llogarinë e tij

Foto ilustruese

Fati ka ndjekur një amerikan, i cili u bë për pak orë njeriu i 25-të më i pasur në botë pas një gabimi bankar. Darren James është surprizuar kur 43.3 miliard paund u shfaqën papritur në llogarinë e tij.

Kjo shokoi babain e dy fëmijëve nga Luiziana në SHBA. Ai nuk mund ti besonte syve kur pa shifrën marramendëse.

“Ishte çmenduri vetëm të shihje se si dukej. Kurrë nuk kisha parë aq shumë zero në jetën time. Unë thjesht mendova, nga erdhën këto? Të gjithë ishim duke menduar se kush do të trokiste në derën tonë se nuk njihnim askënd që kishte aq shumë para”, tha ai për BR Proud.

Në vend që të merrte paratë dhe të blinte ndonjë vilë apo jaht, Darren, i cili punon si agjent imobilar pranoi cfarë ndodhi dhe kërkonte t’ia kalonte paratë pronarit të tij. Pavarësisht se kishte nisur të imagjinonte se cfarë do të bënte me ato para, kontaktoi bankën.

Banka nuk zbuloi kurrë se nga erdhën paratë, apo si erdhi gabimi. Dhe disa ditë më vonë, pasuri ishte zhdukur përsëri nga llogaria e tij bankare.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kushte extreme: 06/09/2022 20:11

  Paske qene L* e madhe o lumadh

  Përgjigju
  • MalI: 11/09/2022 13:57

   Po pra. Te pakten nje shtepi dhe nje makine te kishte blere gomari...

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

U vra në krye të detyrës nga 21-vjeçari Aldi Rama, përkujtohet Dëshmori i Atdheut Saimir Hoxha, drejtori i Policisë Rrumbullaku: Shembull për të gjithë ne

U vra në krye të detyrës nga 21-vjeçari Aldi Rama, përkujtohet Dëshmori i Atdheut Saimir Hoxha, drejtori i Policisë Rrumbullaku: Shembull për të gjithë ne