POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Të shtëna me armë zjarri në SHBA, 21-vjeçari vret prindërit dhe 3 persona të tjerë

Dakota Theriot, i dyshuari për vrasjet

Pesë persona kanë mbetur të vdekur nga disa të shtëna armësh në dy famulli në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Autoritetet kanë identifikuar autorin, i cili është ende i lirë.

Bëhet fjalë për Dakota Theriot, 21-vjeç, i cili ka hapur zjarr në dy zona të ndryshme të Luizianës. Fillimisht ai ka vrarë dy prindërit e tij Elizabeth dhe Keith Theriot, ndërsa tre personat e tjerë i ka vrarë në një zonë tjetër të qytetit.


Autoritetet besojnë se autori mund të shkojë në Misisipi, ndërsa bën thirrje për vigjilencë, pasi se ai është i armatosur dhe i rrezikshëm.

ke.mu./Shqiptarja.com
Komento