SHBA/ Të shtëna pranë kampusit universitar, 1 person ka humbur jetën 7 të tjerë mbetën të plagosur

Pamje nga vendi i ngjarjes

Një breshëri të shtënash ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në kampusin e universitetit të Uashingtonit ‘Fort Valley’ nga ku mbetën të plagosur 7 persona dhe 1 viktimë.

Ngjarja ndodhi në një festë të zhvilluar nga universiteti jashtë kampusit i cili direkt pas incidentit u mbyll për arsye sigurie.

Gjendja e të plagosurëve sipas mediave vendase është e qëndrueshme ndërsa sa i përket viktims bëhet me dije vetëm që nuk ka qenë student i universitetit.

"GBI Byroja e Hetimit të Gjeorgjisë, po heton një incident me të shtëna që ndodhi në një festë jashtë kampusit në Fort Valley. Gjithsej tetë persona u qëlluan. Nga tetë persona, një person ka vdekur," njoftoi policia.

Universiteti ka anuluar ngjarjet publike të planifikuara për në mëngjes.

Policia vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe kapjen e autorit.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën