POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

SHBA zbulon hilen e këngëtarëve shqiptarë! Mblidhnin para me fshesë, tashmë ju ndalohet hyrja (FOTO)

U përfol në media se disa prej këngëtarëve shqiptarë u ishte hequr e drejta për të hyrë në SHBA dhe u është  refuzuar viza.

Ndër të parët që u lakua për vendimin e rreptë të SHBA-ve ishte këngëtari Gena, të cilit i është ndaluarhyrja në Amerikë përjetësisht.  

Disa prej emrave të  tjerë të përmendur janë Shkëlzen Jetishi (Xeni), Afrim Muqiqi, Majk etj.

Sipas Gazeta Metro, Genës i është ndaluar përjetësisht hyrja në territorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për shkak se nuk ka paguar detyrimet tatimore mbi koncertet e mbajtura në shtetin amerikan. Në një intervistë për Klan Kosova, menaxherja e Genës i ka mohuar këto zëra duke u shprehur bëhet fjalë për të tjera çështje.

Sipas Klan Kosova, arsyeja pse SH.B.A u ka refuzuar vizën këngëtarëve lidhet me vizat turistike dhe shfrytëzimin e tyre për punë. Pra, për të punuar në një vend të caktuar të duhet me patjetër vizë pune, jo turistike.

A.P./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Diku: 13/03/2019 14:26

  Jan mesuar ne kosov edhe shqiperi keta plehera duke marre lek qyl pa paguar asnje lloj takse. Tallin bythen me lek e refugjatve po mire ja u bejne kan lek ate qe i hedhin keshtu ne toke per te degjuar keto bilbila kengetash. Edhe falas te jet hyrja nuk shkoj ti degjoj.

  Përgjigju
 • Vip: 13/03/2019 14:12

  Kta jane te vet quajturit “Pseudo Vip-a” te SHQIPERISE,te cilet po ja nxijn faqen ketij vendi ne mbare boten,nuk duhet ti pergjithsojme te gjithe por nj pjese e meritojne te “denohen”jo vetem nga SHBA por edhe nga shum vende te tjera ashtu si dhe ne Shqiperi, EVASION FISKAL I PASTER.

  Përgjigju
  • Ela: 13/03/2019 22:13

   Mire ja u kane bere. Askund ne bote nuk hedhen parate ne toke e shkelen me kembe si te Shqiptaret. Eshte nje gjest shum i keq qe nuk i perket qyteterimit modern . Kudo ne bote kengetari paguhet per koncertin qe ben , nga shitja e biletave . Por jo te hudhen para ne ate menyre te pakontrolluar.Te shkelesh mbi djersen e dikuj qe ka punuar shum per ato para eshte mekat . Ne jete bote lahen te gjitha mekatet. Ishalla po mbushen mend ndonjehere . Paqe per te gjithe.