Shehu: E patolerueshmë që Rama të zhduket, vetëm në Kinë ndodh kështu! Rushaj: Të ndërpresim seancën! Nikolla: Ka arsye pune, kryeministri vjen në orën 17:00

Opozita ka kërkuar ndërprerje të seancës plenare për shkak të mungesës së kryeministrit Edi Rama në sallë. Sipas kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla, Rama mungon për arsye pune dhe se do të vijë në 17:00.

Debati: 

Tritan Shehu: Rama zhduket dhe ska guxim të ballafaqohet, është e patolerueshme dhe kundër çdo principi. Unë ju respektoj shumë juve ndërprisni seancën dhe thërrisni kryeministrin, fillojmë nesër në një ditë të re nëse Rama është i lodhur. Kështu ndodh në çdo vend demokratik të botës vetëm te Kim Jon un ndodh kështu.

Alfred Rushaj: Kërkoj të ndërpritet seanca, të mblidhet konferenca e kryetarëve. Ska punë më të rëndësishme se kjo ku do miratohet plani i qeverisë për 4 vitet e ardhshme.

Lindita Nikolla: Mungesa e tij është për arsye shumë të rëndësishme

Alfred Rushaj: Të ndërpresim seancën dhe të presim sa të vijë Rama

Nikolla: Kam njoftim se Rama do vijë në orën 17:00


Lajmi kryesor:

Programi dhe kabineti/ Përplasje dhe debate në seancën maratonë të Kuvendit, PD bllokoi foltoren, kerkoi prezencën e Ramës! Basha: Rama ekzekutori i zgjedhjeve, demokracia ka vdekur! Kryeministri: Copy-paste nga fushata, merru me kumriet (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Një javë pas zotimit ndaj agresionit rus në Ukrainë, Ministria e Jashtme kanadeze preket nga sulmi kibernetik