Shehu: Spitali i Tepelenës në kushte mjerane, linjat elektrike që në '70, ky është 'suksesi' i Ramës

Triran Shehu

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama se ka lënë në harresë Bashkinë e Tepelenës. Në përgjigjje të një video të publikuar nga kreu i qeverisë mëngjesin e sotëm, me pamje nga pedonalja e Tepelenës, teksa kishte shkruar 'Kalaja e rilindur', Shehu thotë se ajo nuk është Tepelena e vërtetë, duke sjell kushtet e spitalit, që sipas tij janë të mjerueshme dhe infrastrukturën e munguar. Deputeti i PD shkruan se linjat elektrike në këtë qytet janë që prej viteve 1970, ku sipas tij, kjo sjell edhe që një pjesë e fshatrave të mbesin pa drita në dimër.

"Spitali i Tepelenës është në një situatë mjerane. Linjat elektrike në të gjithë Tepelenën janë ato të viteve 1970. Prandaj pjesa më e madhe e zonave rurale Tepelene-Memaliaj gjatë dimrit me shumë janë pa energji elektrike se sa me atë. 'Sukses' i ri i Ramës ky me te cilin ai mund te mburret, se kështu se paku nuk do te preken nga 'kriza energjetike' e tij", shkruan Shehu.

Shehu thotë se niveli i papunësisë në Tepelenë është shumë i lartë. Sipas tij, Rama mburret më një Kala e pedonale të rindërtuar, por zonat Tepelena e Memaliaj po zbrazen nga të rinjtë që ikin për mundësi më të mira.

"Për të mos përmendur këtu papunësinë e thellë në Tepelenë e Memaliaj, të rinjtë që sorollaten tërë ditën kot, familjet pa asnjë të ardhur mbasi i është ndërpre edhe ajo asistencë, të sëmuret e braktisur, shpenzimet e mëdha te tyre për të mbijetuar nga COVID, mungesën e plotë të shpresës. Dhe Rama mburret me një pedonale ne Kala, ndërsa Tepelena e Memaliaj vetëm po zbrazen e shkretohen", shkruan Shehu.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Like floriri: 10/10/2021 12:18

  Tartan ooo tartaaaan mbaaaj preeeeshiiiinnn see e ke taaaamaaam dhe mos mbrockollit me o hhhaaaajvaaannnn se je vec kooomunistt i konvertuar qe ben vec daaamm,je krejt faatkeqsi ooo tartan,mooos haaa shuuum seee te beeen dammm.Je fatkeqsi ooo taaaartaaannn.

  Përgjigju
 • Babuli Ta Nguli: 10/10/2021 07:40

  O tritan preshi po si ske turp mor paçavure po krahasohen spitalet e juaja me spitalet e Edi Ramës. Ti mor tritan preshi do të na bësh për qorr e budalla ne popullin Shqiptar. Po ne kemi sy e sjemi budallenj e bëjmë ndryshimin midis jush e Edi Ramës prandaj ju sfitoni kur o mut bur.

  Përgjigju
 • Iris: 09/10/2021 23:45

  Ky nuk eshte vetem <<sukses>> i Rames,ky eshte dhe <<sukses>> i Berishes,o Tritan!

  Përgjigju
 • drino: 09/10/2021 21:31

  Mire thote ky prasi por kur ishin keta plera ne pushtet perse i lane keto linja te viteve 70 dhe nuk i regulluan....

  Përgjigju
 • Sami preshi: 09/10/2021 20:54

  Tritan ke te drejte.nga parate qe merje nga tenderat beja linjen ere spitalit.a me kuptove.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Ish-ambasadori që u emërua nga Meta në Uashington: Nuk e njoh si Presidentin e vendit tim! Bashkë me Berishën bëjnë vetëm trazira