Shembet me eksploziv objekti 7 katësh tek Unaza e Madhe, IKMT: U përdorën 10 kg lëndë shpërthyese

Një objekt 7-katësh është shembur me eksploziv ditën e sotme tek Unaza e Madhe e Tiranës.

IKMT ka publikuar pamjet nga momenti i hedhjes në erë të godinës së lartë. Ndërkaq bën me dije se objekti ka rënë me sukses dhe për ta hedhur në erë u përdorën 10 kg lëndë eksplozive që ishin vendosur në 350 vrima të hapura në trupin e objektit.

“IKMT prish me sukses objektin 7 katësh ne gjurmën ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës. U përdoren 10 kilogramë lëndë shpërthyese, që u vendosen në 350 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit”, thuhet në njoftim. 

Nga pamjet shihet se objekti me ngjyrë portokalli ka rënë për disa sekonda në tokë duke krijuar një re pluhuri në horizont.

1616779060_Sequence03.00000510.Still028.jpg

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • vera: 27/03/2021 18:51

  ASNJE ndertese aty nuk duhet te lihet ne kembe ,,po ashtu ne kamez,,paskuqan,,bathore e periferine e durresit...maloke te qelbur,,u shofshi jarebi....

  Përgjigju
 • Alfred Nobel: 27/03/2021 00:01

  Dopjo harxhim,nga taksat e popullit, një shkollë që do të ishte ndërtuar më pak.. Ndërtime pa leje, të shfryzuars për 20 a 30 vjet,pastaj dëmshpërblim me lekët e pjesës tjetër të"popullit të ndershëm (budalla do thoshim këta)..Edhe qytetet tona nuk kanë akoma një plan urbanistik..

  Përgjigju
 • Kuturu: 26/03/2021 23:52

  Fatura e fytyra e Kaosit edhe Paaftësisë Anarkiste por edhe Shkatërrimit të qëllimtë, që BiBerisho-viçët i'a kanë borxh Shqipërisë!

  Përgjigju
 • robi: 26/03/2021 18:49

  I perjetshem qofte dhe perkushtimi per kauzen e unazes i Klevis krricit te Faros, Edhjet Epshurr barkderr brahimkarit , Gruas qe kakariste cdo nate ne Astir Lindita Protoduarit dhe Floida surratufos se leshelis

  Përgjigju
  • Robshi: 26/03/2021 20:10

   Gezo pallosh... do vije dita me taksat e tua do demshperblehen

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë