Shembja e mbikalimit në Sukth, banorët kaluan në autostradë dhe rrezikuan jetën, ARRSH: I riu do vendoset sot, do bllokohet rruga për një orë

Shembja e mbikalimit në Sukth, banorët kaluan në autostradë dhe rrezikuan jetën, ARRSH: I riu do vendoset sot, do bllokohet rruga për një orë

Aksidenti rrugor në Sukth

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar këtë të enjte se do të vendoset mbikalimi i rinë Sukth pasi ai i vjetri u shemb si pasojë e një aksidenti rrugor më 22 shtator. 

ARRSH shprehet se u morën menjëherë masat për këtë segment dhe se do të vendoset gjatë orës 22:00 deri në 23:00, pra rruga do të bllokohet për një orë.

Në njoftim thuhet gjithashtu se sensi i lëvizjes Tiranë-Durrës do të devijohet në daljen qendër Sukth dhe do vazhdojë lëvizjen drejt Durrësit në segmentin e vjetër Tiranë-Durrës.

Ndërsa, sensi i lëvizjes Durrës-Tiranë do devijohet në segmentin e vjetër Durrës-Tiranë.

“Mbikalimi metalik i Sukthit u dëmtua si pasojë e një aksidenti duke shkëputur komplet pjesën kaluese nga elementet anësore/rampat e shkallëve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar mori menjëherë masat për të ndërtuar një mbikalim të ri dhe sot në orën 22.00 deri në orën 23:00 do të bëhet montimi i elementit horizontal.

Ky proces kërkon që rruga në të dyja senset e lëvizjes të bllokohet për 1 orë.

Lëvizja e mjeteve gjatë kësaj kohe do të realizohet nëpërmjet rrugëve alternative.

Sensi i lëvizjes Tiranë-Durrës do të devijohet në daljen qendër Sukth dhe do vazhdojë lëvizjen drejt Durrësit në segmentin e vjetër Tiranë-Durrës.

Sensi i lëvizjes Durrës-Tiranë do devijohet në segmentin e vjetër Durrës-Tiranë.

Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të rrugës për këtë ndërhyrje që po kryhet në këtë aks.”- thuhet në njoftim.

Në orët e para të mëngjesit në autostradën Durrës-Tiranë, në vendin e quajtur Sukth, drejtuesi i mjetit M.N, duke drejtuar një kamion ka humbur kontrollin mbi drejtimin e kamionit dhe për pasojë kamioni dhe është përplasur me mbikalimin e këmbësorëve.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Teuta bën 'shopping' te Kukësi, një sulmues për Edi Martinin

Teuta bën 'shopping' te Kukësi, një sulmues për Edi Martinin