'Shëno golin e fundit', ISIS kërcënon qytetin gjerman ku luan kombëtarja shqiptare

'Shëno golin e fundit', ISIS kërcënon qytetin gjerman ku luan kombëtarja shqiptare

Kërcënimi i ISIS

ISIS është bërë një kërcënim për Evropën në prag të Euro 2024 që zhvillohet nga 14 qershori - 14 korrik në Gjermani. Së fundmi, revista propagandistike “Zëri i Khorasan”, duket se është kthyer të kërcënojë për sulme të mundshme, njëjtë si javë më parë.

Siç raporton e përditshmja gjermane Welt, numri aktual i revistës prezanton një fotomontazh në të gjithë faqen, që ka të bëjë me eventin e madh sportiv të kësaj vere.

Imazhi tregon qiellin sipër një stadiumi teksa në imazh shfaqen edhe emrat e qyteteve si Berlini, Mynihu e madje dhe Dortmundi ku Shqipëria do të luajë ndeshjen e parë kundër Italisë, sipër frazës, “Tani shëno golin e fundit”.

Këto kërcënime janë marrë seriozisht në Gjermani, me inteligjencën dhe policinë që kanë shtuar vrojtimet dhe informacionet, kjo duke bashkëpunuar me organet e sigurisë në Evropë dhe SHBA.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Ligji i ri për Policinë e Shtetit, javën tjetër i kalon qeverisë për miratim! Balla: Reduktim gradash, sigurojmë karrierën e efektivëve

Ligji i ri për Policinë e Shtetit, javën tjetër i kalon qeverisë për miratim! Balla: Reduktim gradash, sigurojmë karrierën e efektivëve